Program 2014

Utorok 11. 11. 2014

Sprievodné podujatia
• Otvorenie výstavy fotografií Františka Keleho z jeho ciest po svete.

• Výstava fotografií a materiálov z predošlých ročníkov filmovej prehliadky Eurotour k jej desiatemu výročiu.

16:30 Predstavujeme
Eilat
Prezentačný film o našom partnerskom izraelskom meste z najjužnejšieho cípu krajiny na pobreží Červeného mora.
17:00 Súťažné filmy MOMENT 2014
18:00 Slávnostné otvorenie prehliadky
Svet Ferka Keleho .
Spomienková pocta na významného slovenského geografa, pedagóga, horolezca, polárnika, cestovateľa, publicistu a spisovateľa, ktorý nedávno tragicky zahynul vo Vysokých Tatrách. Spomínať na spoločné cesty a stretnutia bude jeho priateľ a piešťanský rodák Igor Čech.

Streda 12. 11. 2014

09:00 Premietanie pre školy
16:00 Európa – môj domov I., nadácia AEVIS v produkcii AROLLA FILM
Strážca divočiny
SR 2009. Réžia: Robert Rajchl. Scenár a kamera: Robert Rajchl a Erik Baláž. 52 minút. Odľahlé rokliny a čarovné lesy Tichej doliny sú domovom asi štyridsiatich medveďov, ktorí tu žijú voľne a bez akéhokoľvek konfliktu s človekom. Dvaja mladí filmári sa nechali inšpirovať týmito skvostnými tvormi, nazývanými strážcovia divočiny, a zachytili ich život. Ukazujú pri tom pominuteľný svet neskrotnej divočiny, v ktorom je človek iba pozorovateľom.
17:00 Súťažné filmy MOMENT 2014
18:00 Cestujeme po svete
Bhután
kráľovstvo, ktoré dosahuje hrubé domáce šťastie Obrazová prezentácia slovenského cestovateľa Jána Kysuckého s priateľmi o ich spoločných cestách do budhistického kráľovstva, ktorú nám príde osobne predstaviť.
20:00 Európa – môj domov II., nadácia AEVIS v produkcii AROLLA FILM
Vlčie hory
SR 2013. Réžia: Erik Baláž. 48 minút. Filmový pohľad do dnešného života jednej z posledných divočín vo východných Karpatoch na územiach Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Príďte sa pozrieť do kina ako asi vyzerala európska divoká príroda pred tým, než ju človek zmenil do podoby dnes viditeľnej všade okolo nás.


Štvrtok 13. 11. 2014

09:00 Premietanie pre školy
16:30 Cestujeme s K2 štúdiom
Polárnik
SR 2014. Scenár a réžia: Pavol Barabáš. 55 minút. Filmový portrét slovenského polárnika Petra Valušiaka od režiséra Paľa Barabáša, spojený s ich osobnou účasťou.
18:30 Slávnostný záver prehliadky, vyhodnotenie súťaže MOMENT o Cenu primátora mesta a Ceny divákov, premietanie víťazných filmov
Cestujeme s K2 štúdiom
Žiť pre vášeň
SR 2014. Scenár a réžia: Pavol Barabáš. 57 minút. Po stopách legendárneho poľského horolezca Wieslawa Stanislawskeho v najväčších tatranských stenách a v zimných podmienkach. .Na všetky programy a projekcie prehliadky je vstup voľnýNa všetky programy a projekcie prehliadky je vstup voľný.