Program 2015

Utorok 3. 11. 2015

Sprievodné podujatia
• Ivan Kenéz, Igor Čombor, Ľubomír Schmida: Slovensko naša zem.

• Výstava fotografií troch autorov.
17:00 Predstavujeme
Varaždinske Toplice
Prezentačný film o našom partnerskom chorvátskom meste na vápenatých terasách pri južných svahoch Teplickej hory.
18:30 Slávnostné otvorenie prehliadky
Vojtech Hank: Spomienky na Altaj
Obrazová prezentácia piešťanského autora z jeho návštevy horského masívu v centrálnej časti Ázie na hraniciach Ruska, Mongolska, Kazachstanu a Číny. Pomenovanie pochádza z mongolského slova altau/altay (zlaté hory), nakoľko v pohorí sú početné náleziská zlata, ťažené už od stredoveku.

Streda 4. 11. 2015

09:00 Premietanie pre základné školy
Bella a Sebastián
Franc 2013. Český dabing. 95 minút.
Dobrodružný príbeh chlapca a jeho psa z nádherných kulís savojských Álp. Sebastián žije v horách u svojho adoptívneho starého otca a tajne sa spriatelí s divou fenkou Bellou, veľkým horským psom. Uprostred krásnej a divokej prírody spoločne zažívajú nejedno dobrodružstvo.
17:00 Európa – môj domov I.
Návrat rysov
SK 2010. Réžia: Tomáš Hulík. 52 minút.
Dokumentárny film o čarokrásnej a na históriu a prírodné krásy bohatej krajine Slovensko, ktorý nám ukazuje to krásne, čo doma máme.
18:00 Súťažné filmy MOMENT 2015
19:00 Cestujeme po svete
Michal Fiala: Od Telgártu po Talgar
Cestu na vrchol poznania v panenskej prírode Kazachstanu zachytávajú fotografie a zážitky slovenskej výpravy.
20:00 Európa – môj domov II.
Cesty Slovenskom
SK 2011. Réžia: Tomáš Hulík. 52 minút.
Dokumentárny film o čarokrásnej a na históriu a prírodné krásy bohatej krajine Slovensko, ktorý nám ukazuje to krásne, čo doma máme.

Štvrtok 5. 11. 2015

09:00 Premietanie pre stredné školy
Suri
SK 2015. Réžia: Pavol Barabáš. 65 minút.
Dobrodružná cesta po neznámej africkej rieke nás zavedie k unikátnemu prírodnému kmeňu Suri. Spoločenstvo, ktoré sa rozhodlo bojovať za zachovanie svojich tradícií a pôvodného spôsobu života.
17:00 Európa – môj domov III.
Jastrabka
SK 2010. Réžia: Jaroslav Matoušek. 30 minút.
Filmový príbeh o Jastrabej veži vo Vysokých Tatrách a o jednej z povestí, ktoré túto vežu sprevádzajú po stáročia. Priblíži povesť o karbunkule - drahokame, ktorý zmaril nejeden ľudský život pri hľadaní pokladov a dobýjaní tejto magickej hory. Jastrabia veža sa vypína v prekrásnej doline nad Chatou Brnčalkou pri Zelenom plese.
18:00 Slávnostný záver prehliadky, vyhodnotenie súťaže MOMENT o Cenu primátora mesta a Ceny divákov, premietanie víťazných filmov
Cestujeme po svete
Everest
USA 2015. Réžia: Baltasar Kormákur. Slovenské titulky, 121 minút.
Dobrodružná dráma rekapituluje jednu z najtragickejších expedícií, pri ktorej majestátny vrchol poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. V polovičke deväťdesiatych rokov sa Himaláje stávajú obľúbenou turistickou destináciou, keď na osemtisícovky nešplhajú iba skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. A všetci sú skvele pripravení... Premietanie v 2D DCP verzii.Na všetky programy a projekcie prehliadky je vstup voľnýNa všetky programy a projekcie prehliadky je vstup voľný.